Úvod » Knihy » Věda a teologie

Věda a teologie

Věda a teologie

John Polkinghorne

Věda a teologie

Úvod do problematiky

Doporučená cena: 169,- Kč
Cena po slevě: 144,- Kč
Cena pro předplatitele: 127,- Kč

„V poslední době bylo na univerzitách a vyšších školách zahájeno mnoho přednáškových kursů o vědě a náboženství. V předešlých třiceti letech vycházelo k tomuto tématu velké množství odborných publikací, takže ony kursy měly k dispozici hodně materiálu. Ale podle mého názoru neexistovala žádná učebnice. Mám na mysli knihu, jejímž skromným, ale potřebným cílem by bylo podat nezaujatý přehled dané oblasti, ukázat, které problémy se zde kladou, naznačit jejich možné řešení a vyložit názory autorů, kteří se zde významně uplatnili.
Byl jsem pozván, abych jako hostující profesor vedl kurs o vědě a teologii ve Všeobecném teologickém semináři v New Yorku. To pro mne bylo příležitostí, abych zmíněné cíle realizoval přímo ve výuce, a tato zkušenost mě podnítila k napsání této knihy.
Otázku, jak lze intelektuálně čestně a otevřeně s vážností přijímat poznatky vědy i poznatky náboženství, pokládám za jeden z nejdůležitějších problémů současného života. Nabízím tuto knihu jako příspěvek k diskusi o této velké otázce.“
John Polkinghorne v úvodu k této knize

JOHN POLKINGHORNE, fyzik a teolog, působí na Queens’ College v Cambridgi. Jako vědec se zabýval zejména matematickou fyzikou a kvantovou teorií, jako teolog je předním protagonistou dialogu mezi přírodními vědami a teologií. Česky vyšla jeho kniha Kvantový svět (Aurora, 2000).

Informace o knize

Ediční řada: Současná světová teologie
Číslo publikace: 127
Vydání: 1.
Překlad: Karel Šprunk
Formát: , brožovaná vazba, 172 stran
ISBN: 80-7325-007-1
Rok vydání: 2002
Dostupnost: na skladě

zpět