Úvod » Knihy » Volební mapa města Brna

Volební mapa města Brna

Volební mapa města Brna

Jakub Kyloušek, Michal Pink, Jakub Šedo

Volební mapa města Brna

Doporučená cena: 249,- Kč
Cena po slevě: 212,- Kč
Cena pro předplatitele: 187,- Kč

Město Brno se během jednoho století od říšských voleb v roce 1907, které jako první proběhly se všeobecným a rovným hlasovacím právem pro muže, výrazně proměnilo. Proměňovala se sociální i národnostní struktura obyvatel, fáze svobodné politické soutěže se střídaly s obdobími nesvobody. Změny se dotýkaly všech sfér společenského a politického života a ovlivňovaly samozřejmě také politické preference občanů. Volební chování tak představuje cenný indikátor pro poznání společnosti.
Publikace Volební mapa města Brna sleduje volební chování v Brně a jeho jednotlivých městských částech od roku 1907 do komunálních voleb v roce 2006 a to ve čtyřech dílech. Pozornost je věnována posledním rokům habsburské monarchie, První republice, částečně svobodným volbám v roce 1946 a etapě po listopadu 1989. Každý díl obsahuje stručnou informaci o vývoji města v příslušném období, volebním systému a politickém stranictví, po které následuje podrobná analýza volebního chování doprovázená mapovými přílohami. Stručně jsou také nastíněny prvky kontinuity a diskontinuity volebního chování.
Autorský kolektiv tvoří členové Institutu pro srovnávací politologický výzkum Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Informace o knize

Ediční řada: Srovnávací politologie (ISPO)
Číslo publikace: 255
Vydání: 1.
Formát: celobarevná publikace, brožovaná vazba, 184 stran
ISBN: 978-80-7325-135-2
Rok vydání: 2007
Dostupnost: na skladě

zpět