Úvod » Knihy » Jednota a mnohost

Jednota a mnohost

Jednota a mnohost

Martin Jabůrek (ed.)

Jednota a mnohost

Doporučená cena: 298,- Kč
Cena po slevě: 254,- Kč
Cena pro předplatitele: 224,- Kč

Sborník z mezinárodní konference Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty k osmdesátým narozeninám Karla Flosse.

V prosinci roku 2006 pořádalo Centrum pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty mezinárodní konferenci Jednota a mnohost, na níž zazněly příspěvky věnované jednomu ze základních témat evropského myšlení. Domácí i zahraniční odborníci z oborů dějin filosofie, náboženství a vědy, jakož i představitelé současné filosofické tvorby pojednali o vztahu jednoty a mnohosti, a to jak z hlediska historického vývoje této otázky od jejích počátků ve starém Řecku až do dnešních dnů, tak s ohledem na rozmanité důsledky, jež z odlišných řešení tohoto problému vyplývají (např. pro politiku, náboženství nebo kulturu). Pořadatelé konference chtěli volbou tohoto ontologického tématu také přispět k oslavě životního jubilea Karla Flosse, významného českého filosofa, který se po celý život věnoval řešení tohoto problému a jenž se zvláště v šedesátých letech minulého století angažoval v ekumenickém hnutí, které usilovalo o nastolení jednoty křesťanů v rámci zohledňování plurality jednotlivých křesťanských denominací. Sborník z této konference je určen zájemcům o filosofii, teologii a kulturní dějiny.

AUTOŘI
Heinrich Beck, Egon Bondy, Petr Dvořák, Martin Ďurďovič, Karel Floss, Pavel Floss, Slavomír Gálik, Sabína Gáliková Tolnaiová, Aleš Havlíček, Daniel Heider, Ladislav Hejdánek, Pavel Hlavinka, Pavel Hobza, Ladislav Chvátal, Ivo Jirásek, Wolfgang Kluxen, Hans Küng, Ján Letz, Vladimír Malíšek, Jozef Matula, Martin Navrátil, Tomáš Nejeschleba, Václav Němec, Marek Otisk, Horst Seidl, Erwin Schadel, Jakub S. Trojan, Petr Vodešil, Martin Žemla

Informace o knize

Ediční řada: Mimo edice
Číslo publikace: 285
Vydání: 1.
Formát: , brožovaná vazba, 320 stran
ISBN: 978-80-7325-165-9
Rok vydání: 2008
Dostupnost: na skladě

zpět