Úvod » Knihy » Tomatom

Tomatom

Tomatom

Petr Váša

Tomatom

Doporučená cena: 229,- Kč
Cena po slevě: 195,- Kč
Cena pro předplatitele: 172,- Kč

Známý brněnský básník, textař, hudebník a výtvarník se přiklonil ke klasickému žánru a napsal „povídkový románek“, jak toto dílo sám označuje. Hrdiny knihy jsou čtyři členové fiktivní brněnské skupiny Tomatom, která se věnuje fyzickému básnictví. Pavel Slavík, Jindřiška Svobodová, Fabián Dlouhý-Lišák a Eva Zahradníková pořádají básnická představení a kurzy pro studenty, potkávají se se svými přáteli i sami navzájem. Při těchto setkáních se snaží lidem pomoci zbavit se strachů a úzkostí, objevit jejich pravé já a osvobodit se k prožívání života, v němž jsou nově schopni uplatnit vlastní vlohy a nadání, často i umělecké. Jde o podobná témata, která Petr Váša již dlouho uplatňuje ve svých básních a písňových textech.

POZOR: Kniha bude představena na koncertě skupiny Ty Syčáci, který proběhne v Brně ve Staré pekárně v pondělí 19. 5. od 20.00.

Viz  http://www.starapekarna.cz/

Petr Váša (1965) se narodil v Brně, vystudoval dějiny umění. Založil hudební skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení jejich činnosti se věnoval především projektu fyzického básnictví (od roku 1991 představení a nahrávky, od roku 1992 kresby – vizuální básně a kurzy na různých uměleckých školách a při zvláštních příležitostech). Po letech sólového vystupování založil hudební skupinu Ty Syčáci (1999), se kterou vydal řadu různorodých alb.

Svoji tvorbu prezentoval na mnoha pódiích u nás i v zahraničí, publikoval ji v různých médiích (ilustrované knížky básní Texty, básně, poNávrat Plavce Jindřicha, CD Cirkus-Chaos-MinaretManifesto, televizní a rozhlasové pořady, výstavy, internetové prezentace). Příběhem, manifestem i učebnicí žánru, který sám vytvořil a nadále intenzivně rozvíjí, je kniha + DVD Fyzické básnictví.

V současnosti vystupuje sám, se Syčáky a s obnovenou skupinou Jasná páka, učí fyzické básnictví a pracuje na dalších literárních, výtvarných, hudebních a divadelních projektech.

Informace o knize

Ediční řada: Kultura
Číslo publikace: 454
Vydání: 1.
Formát: A5, brožovaná vazba, 184 stran
ISBN: 978-80-7325-334-9
Rok vydání: 2014
Dostupnost: na skladě

zpět